Wyciek z sutka po ucisku

Od ok. 2 lat mam wyciek (po ucisku) z 1sutka. Najpierw był jasnozielony, teraz z dwóch kanalików - jasnoz. i ciemnogranatowy. Pierś tkliwa. Czasem powiększona. Rok temu miałam USG - wynik ok. Lekarz wyczuł guzek o niereg. kształcie w górnej zewn.cz. piersi. Mam lekko powiększone węzły chłonne pod pachą. Mam 30 lat, nie mam dzieci. Mama chorowała na raka piersi –47 l, zmarła na raka jajnika – 54 l Testy genet. BRCA1 i 2 -ok. Będę badać prolaktynę, tsh i USG. Proszę o pomoc - jak się badać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Proszę nie zwlekać, tym bardziej, że Pani mama chorowała na raka piersi. Najlepiej byłoby zatem gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą z Poradni Onkologicznej/Poradni Chorób Piersi, który pokieruje dalszym postępowaniem. Być może konieczne będzie wykonanie biopsji lub nawet usunięcie guzka.