Wyczuwalny węzeł chłonny u 28-latki

Witam. Pod koniec 2013 r. na szyi wyczułam niewielki guzek wielkości wiśni. Udałym się do lekarza, który po badaniu palpacyjnym i osłuchowym, zlecił morfologie i biochemie krwi. Wyniki wyszły prawidłowe ( oprócz niedoboru wit. D). Lekarz ponownie zbadał palpacyjnie węzły, stwierdzając, że węzeł jest mały, ruchomy i miękki. Nie zlecił biopsji, twierdząc, że nie jest konieczna w tym przypadku. Jednak od tej pory minęły 3 mies. a węzeł nadl jest wyczuwalny. Nie urósł. Czy jest sę czego obawiać?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji wskazany jest ponowny kontakt z lekarzem i ocena węzła. Infekcja jest w tym momencie mniej prawdopodobną przyczyną wystąpienia zmiany, konieczne może okazać się wykonanie USG, a w dalszej kolejności chirurgicznej biopsji zmiany.