Czy mri twarzoczaszki pokazuje węzły chłonne zauszne?

Czy mri twarzoczaszki pokazuje wezly chlonne zauszne? Miałam robiony mri miesiąc temu. Dziś wyczułam mały twardy nieruchomy guzek za uchem. Czy mri twarzoczaszki z kontrasem uwidoceniony zmiany nowotworowe?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W przypadku podejrzenia nowotworu węzłów chłonnych najlepszym wyjściem jest pobranie węzła chłonnego w całości do badania histopatologiczego. Badania obrazowe nie dadzą odpowiedzi czy to jest zmiana nowotworowa, mogą jedynie nasunąć takie podejrzenie. Jednak typowymi węzłami chłonnymi, które ulegają powiększeniu w chłoniakach są węzły chłonne szyjne. W Pana wypadku guzek może mieć całkiem inną przyczynę, dlatego najlepiej będzie jeśli Pan się uda do lekarza rodzinnego, który będzie mógł Pana pokierować do dalszej diagnostyki.