Wydalenie złogu a dieta

jestem przed urodzeniem zlogow, czy mam stosowac jakąś diete ktora pozwoli mi przy tym procesie?

Dzień dobry,

Dieta, a w szczególność ilość płynów wpływa może wpłynąć na wydalanie kamieni z nerek - mam nadzieję, e o ten rodzaj kamieni chodzi.

Proszę na dobę pić około 3 litrów wody o niskiej mineralizacji lub wodę leczniczą Jan.
W związku z tym, ze nie znam typu kamieni nerkowych - np. szczawianowe, nie mogę zalecić spożywanie około 30- 40 g żurawiny, która działa zakwaszająco może wspomóc w określonych typach kamieni ich wydalenie.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek