Wydzielanie się ropy po przekłuciu chrząstki

Od 2 lat nam przekuta chrzastke w uchu i co jakiś czas wydziela się ropa lub ropa z krwią. Pozatym z tyłu ucha ( chrząstki gdzie jest zapięcie jest dość duża twarda kulka nie wiem czy to nie jest zgromadzony ropien. Bo nie mogę tego nawet wydusic. Co jakiś czas smaruje tribiotycem. . I pryskam ocinseptem . Co mogę jeszcze z tym zrobić?

Dzień dobry, co prawda nie dotyczy to zębów, ale ponieważ dostałam to pytanie to z chęcią odpowiem. Nie wolno pozwalać na tak długi stan zapalny w organiźmie. Musi Pani koniecznie się tym zająć. Przede wszystkim należy sprawdzić czy nie ma Pani alergii na kolczyki, które Pani nosi. W specjalistycznych sklepach istnieją nawet niedrogie kolczyki z antyalergicznych metali. Jeżeli dezynfekcja i zmiana kolczyków nie pomoże, należy zrezygnować z noszenia takiej biżuterii.