Problem z ropiejącymi dziurkami w uszach

Mam problem z ropiejącymi dziurkami w uszach. Kilkakrotnie robiłam dłuższą przerwę od noszenia kolczyków i stosowałam azulan. Po wyleczeniu zaczynałam nosić kolczyki i problem powraca. Jak można temu zaradzić?

Lek. Konstanty DÄbski

szanowna Pani, doraźnie proponuję na noc przymoczki z Azulanu. Natomiast należy zastanowić się nad uczuleniem na metal kolczyków - trzeba udać się do alregologa.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, Kraków
Specjalista chirurg, onkolog, gastrolog

Być może wystąpiło uczulenie na materiał, z którego są wykonane kolczyki. Prosze nadal przemywać dziurki Azulanem. Jeśli problem nie ustąpi należy udac się do dermatologa lub alergologa.