Wydzielina cieknąca po tylnej ścianie gardła

Witam! Od ponad roku mam problem z wydzieliną cieknącą codziennie po tylnej ścianie gardła. Czasem jest biała, a czasami żółta. Rano po przebudzeniu jest gęsta i muszę ja mocno odchrząknąć bo inaczej mam aż odruch wymiotny. Według mnie ta wydzielina ciągle podrażnia mi gardło, które mnie ciągle boli. Lekarz stwierdził, że to przez migdały bo mam powiększone i skierował mnie na wycięcie, ale mnie się wydaje, że to gardło mnie boli od tej wydzieliny a nie od migdałów? Bardzo proszę o poradę. Ania

Witaj
nie wycinaj z tego powodu migdałków !!!

One nie są niczemu winne. Jest tak jak mówisz , wydzielina spływa po tylnej ścianie gardła i drażni gardło, powodując okresowe stany zapalne gardła. co więcej, ta wydzilina może spływać dalej wywołując chrypkę.
Idź do laryngologa !