Wydzielina i świąd okolicy odbytu

Czym może być wydzielina z odbytu i świąd w miejscach intymnych?Do jakiego lekarza się zwrócić z tym problemem?Jakie leki można zastosować?Proszę o odpowiedz

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane objawy mogą wskazywać na obecność hemoroidów. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaproponuje dalsze postępowanie. Możliwe, że będzie wskazana konsultacja u lekarza chirurga.