Wyjęcie krążka dopochwowego w trzecim tygodniu

Stosuję krążek nuvaring 3 cykl. Niestety w tym cyklu przyjąć miałam go wieczorem 4 dnia cyklu a przyjelam następnego dnia około południa. Przy stosunkach z narzeczonym zawsze go wyciągam ponieważ czuje on dyskomfort. Z 6 na 7 dnia cyklu zapomniałam od razu i włożyłam dopiero rano. W tym czasie były 2 stosunki z wytryskiem wewnątrz bez zabezpieczeń, ostatni w 9 dniu cyklu. Współżyjemy regularnie. Duża jest możliwość zajścia w ciążę? I kiedy najlepiej zrobić test? Okres pojawi się pomimo ciąży?

Ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona. Proponuję do końca aktualnego krążka stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Oczywiście istnieje możliwość ciąży. Test ciążowy jest wiarygodny najwcześniej 14 dni po stosunku.