Wykazanie anomalii rozwojowej pod postacią częściowego bloku kostnego trzonów kręgów

Badanie na poziomie krążka międzykręg.C3-C4 w obrazachT1-T2 zależnych.Wykazało anomalię rozwojową pod postacią częściowego bloku kostnego trzonów kręgówC7-TH1.Stwierdza się mirenie nasilone zmiany degener.krążków międzykr.C2-C5 i C6-C7 pod postacią niepraw.sygnału w wyniku zmniejsz.zawartości wody w jądrach miażdżystych, niewielkich wypuklin central.i bocznych pierścieni włóknistych,które nie uciskają struktur nerw.zmniejszają rezerwę objętościową kanału kręgowego poprzez ucisk worka oponowego

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi wada rozwojowa na wysokości C7-Th1 oraz zmiany które są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.