Zniesienie płynowej rezerwy objętościowej worka oponowego, bez cech ucisku rdzenia kręgowego
Witam! Wykonałam MR kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Bardzo proszę o interpretację wyników: Badanie wykonano uzyskując obrazy T1, T2 fatsat w płaszczyznach strzałkowych oraz poprzecznych. Stwierdza się: Na poziomach od C4 do C7 widoczne są centralne tylne wypukliny pierścieni włóknistych, które wraz z niewielkim odczynem wytwórczym na tylnych krawędziach trzonów kręgów powodują zniesienie płynowej rezerwy objętościowej worka oponowego, bez cech ucisku rdzenia kręgowego. Będę wdzięczna za pomoc

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Uwidoczniono przepukliny krążków międzykręgowych, wynik wymaga konsultacji z neurologiem/neurochirurgiem i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam