Wykluczenie ciąży a brak miesiączki u 18-latki

spóźniona miesiączka Witam! Mam 18 lat, zwykle miewam regularne miesiączki co 24-28 dni. Ostatnie krwawienie było 5 grudnia i nadal nic. Wiem że to nie powód do obaw bo opóźnienie jest niewielkie( jestem dziewicą) ale jednak chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny jeśli ciąża jest wykluczona , stresu ostatnio nie odczuwam, diety i ćwiczeń również nie prowadze. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam udać sie do lekarza ginekologa celem wykonania badan hormonalnych oraz USG, które to badania moga dać odpowiedz co jest przyczyna powyzszego stanu. Pozdrawiam