Brak okresu a dieta odchudzająca u 18-latki

Mam 18 lat. Od października schudłam 7 kg. Przy wzroście 173 cm ważę 51 kg. Jednak niepokoi mnie to, że miesiączka spóźnia mi się już od 3 tygodni. Czy powodem może być zbyt niska kaloryczność posiłków (1200 kcal dziennie) i intensywne ćwiczenia? Jak mogę ją przywrócić bez wizyty u lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne i dieta mogą być przyczyną zahamowania miesiączki. Należy zmienić nawyki żywieniowe oraz sportowe i trochę chociaż zmniejszyć ich intensywność. Proszę także o wizytę u endokrynologa. Pozdrawiam