Sport artystyczny a odżywianie

Trenuję wyczynowo sport artystyczny. Mam 173 cm wzrostu i ważę 64,7 kg. Chcę ważyć 58/57 kg, ale zawsze, gdy zaczynam ograniczać jedzenie, przychodzi taki moment, że się łamię i rzucam się na owoce/gorzką czekoladę/jogurt z płatkami... słodyczy nie jem. Muszę schudnąć, bo inaczej nie będę miała wyników. Trenuję ostro codziennie, a ważę tak dużo... Co zrobić? Jak powstrzymać się przed jedzeniem? Ile kcal powinnam jeść dziennie by schudnąć i by utrzymać wagę? Co jeść przed treningiem, a co po?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie niewskazane jest znaczące ograniczanie podaży energii - prowadzi do osłabienia organizmu, co z kolei przekłada się na zaburzenia w jego funkcjonowaniu i w konsekwencji również na gorsze wyniki sportowe. Intensywny trening zwiększa zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze.