Jaki sport na odchudzanie zimą?

Mam 15 lat 161 cm wzrostu i ważę 55 kg, wciąż próbuję schudnąć, ale mi się nie udaje, szczególnie gdy się nudzę, bo zaczynam wtedy jeść. Chciałabym uprawiać jakiś sport, najlepiej biegać. Tylko, że jest jeden problem, wracam ze szkoły o 16.00 i wtedy na bieganie jest za ciemno i za zimno. Dlatego proszę o radę, co mam robić, aby się nie nudzić i nie rzucać na jedzenie oraz jaki sport mogę wykonywać w domu w okresie zimy. Bo na wiosnę zamierzam ostro trenować bieganie.

Witam,

Według siatek centylowych Twoja masa ciała mieści się między 50 a 75 centylem. Jest, więc w normie.
Jeśli jednak chcesz wyeliminować złe nawyki ze swojego jadłospisu oraz zacząć uprawiać sport, proponuję:
- zacząć robić ćwiczenia w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie: www.abccwiczenia.pl
- zapisać się na basen, taniec lub fitness
- zacząć jeździć na łyżwach
- zamiast podjadać po przyjściu ze szkoły zjedz krojone warzywa lub owoce
- nie będziesz sięgać po jedzenie, jeśli Twoje posiłki w ciągu dnia będą regularne

Pozdrawiam.