Odchudzanie i sporty zimowe dla 25-latki

Witam, chciałam się dowiedzieć o sport w porze zimowej dla osoby średnio aktywnej, młodej (25), bez nadwagi, ale chcącej schudnąć, poprawić ogólną sprawność organizmu, lubiącej ćwiczyć dla odprężenia, rozrywki. Przymierzam się też do nart, czy wobec tego powinnam ćwiczyć na dworze- jakieś biegi, dłuższe spacery? Nie lubię uprawiać sportu typu fitness, siłownia- lubie łączyć sport z nauką nowych rzeczy, poznawaniem nowych miejsc. Dziękuję za odp.pozdrawiam!

Witam,
z tego co Pani pisze wydaje się, że bieganie będzie odpowiednie. Ścieżki biegowe można zmieniać za każdym razem i dzięki temu się nie nudzić. Same treningi też można różnicować. Na początek polecam bieg przeplatany marszem np. 1 minuta biegu, 1 minuta marszu, i tak przez 15-20 minut na początek. Jeśli to będzie za proste proszę spróbować 10 minut truchtu i np. 2 minuty marszu i powtórzyć 2/3 razy w zależności od kondycji.
Najlepiej trenować minimum 3 razy w tygodniu. Co tydzień można dodawać kilka minut do przebieganego dystansu, w celu poprawy efektów.
Przed treningiem proszę pamiętać o rozgrzewce, a po o rozciągnięciu.
Powodzenia!

Witam,
narty to dobry pomysł, należy się do nich odpowiednio przygotować - wzmocnić mięsnie kończyn dolnych, stabilizację kolan, nauczyć się prawidłowej techniki jazdy. W tym celu polecam udać się do trenera/.instruktora narciarstwa czy fizjoterapeuty pracującego ze sportowcami. Dobrą formą aktywności bez przeciążeń jest nordicwalking oraz pływanie - dobrze poprawia wydolność organizmu. Pamiętać proszę zawsze o prawidłowej technice w każdej dyscyplinie, aby się nie przeciążać.
Pozdrawiam