Wykonanie testu ciążowego a wiarygodność wyniku

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne yaz, regularnie współżyję. W dniu gdy spodziewałam się dostać miesiączkę zaobserwowałam jedynie skąpą obecność brązowego śluzu. Dodam że w ostatnim miesiącu ograniczyłam jedzenie i ćwiczę. Nie stosowałam antybiotyków, nie wymiotowałam,czy mogę być w ciąży? Kiedy mogę wykonać test aby dał prawidłowy wynik?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test z moczu powinien być wykonany minimum 14 dni od stosunku. Jeśli tabletki zażywa Pani regularnie, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.