Czy powinnam wykonać test ciążowy po zapomnianej tabletce?

Dzień dobry. Mam pewne wątpliwości i chciałam zadać pytanie. Tabletki przyjmuję od ok. 3 lat. W poprzednim cyklu przyjmowania tabletek, zapomniałam przyjąć piątej tabletki (poniedziałek), zażyłam ją 13 h później (wtorek 8 rano). Przed pomyłką nie współżyłam, natomiast do współżycia doszło w czwartek, czyli 3 dni po pomyłce, piątek i niedzielę - bez dodatkowego zabezpieczenia. Współżycia były "nie we mnie"- to miała być forma "zabezpieczenia" (nieodpowiedzialne!). Później również dochodziło do współżycia, ale już z regularnym przyjmowaniem tabletek. Dziś jestem już po krwawieniu (przyjęłam to jako wyznacznik mojej sytuacji), przyjmę drugą tabletkę. I zaczynam się zastanawiać, czy nie mogło dojść do zapłodnienia? Czy jest możliwość wystąpienia krwawienia w takiej sytuacji? Wykonać test ciążowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W opisanej sytuacji wydaje się, że ryzyko zajścia w ciążę jest znikome, tym bardziej że opisuje Pani pojawienie się w terminie krwawienia miesiączkowego.
Gdyby jednak sytuacja budziła nadal Pani niepokój to zachęcam do wykonania testu ciążowego, który w 100% rozwieje Pani wątpliwości.

Pozdrawiam