Wykonanie testu na HIV w prywatnym laboratorium

Właśnie przeczytałam na jednym z forów bardzo niepokojącą mnie informację, jakoby nie zaleca się wykonywania testu na HIV w prywatnych laboratoriach, gdyż są do tego nieprzystosowane... Jak to możliwe, że przychodnia decydowałaby się na wykonywanie tych badań w takim razie... Czy w tym "nieprzystosowaniu" chodzi jedynie o brak rozmowy z psychologiem? robiłam test właśnie prywatnie, a teraz na nowo zaczynam się martwić... Co Państwo sądzą na ten temat?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Metody oznaczania są wystandaryzowane i zgodne z obowiązującymi normami. Faktycznie, problem może dotyczyć braku zaplecza psychologicznego dla pacjentów z wynikiem pozytywnym.