Wykrycie HCV a wyniki badań ALT i AST

Wykryto u mnie HCV, miałem robione badania Alat i Aspat teraz i 4 miesiace temu, Alat/Aspat były 256/124 a teraz 128/52. Od czego zaleza te spadki poziomu Aspat i Alat ponieważ spadly dwukrotnie? Nie miałem żadnej diety ani nic, nie brałem zadnych leków. I jeszcze jedno w wieku 3 lat(mam 22) mialem operacje usuniecia nerki z powodu wykrycia guza, moja mama sprawdzala wyniki badan z tego okresu zauwazyla ze wykryto w tedy u mnie wirusa HCV, ale nic o tym nie wiedzielismy, mowili ze wszystko OK...

Aleksander Ropielewski

Należy pogłębić diagnostykę stanu wątroby (cholinesteraza oraz badanie USG) oraz poziomu HCV RNA. NA podstawie samych wyników ALAT ASPAT nie można jednoznacznie ocenić na ile zaawansowana jest choroba po tylu latach od zakażenia.