Wyleczenie bakterii e.coli w 32. tygodniu ciąży

Witam, obecnie mam 32 tydzień ciąży. Od 17 tyg zmagam się z bakteria e.coli. Dostałam 7 różnych antybiotyków zgodnych z antybiogramem. W 32 tyg wyszła jeszcze bakteria B-streptococcus i e.coli. Bakterie są w pochwie i nie mam żadnych objawów. Wymazy były dokonałam u mojego ginekologa i w szpitalu. Lekarz nie da mi więcej żadnego antybiotyku bo jestem na wszystko odporna. Boję się o dziecko, czy mu coś grozi w brzuchu do porodu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Większe ryzyko zarazenia dziecka może być w momencie porodu, jesli będzie Pani rodziła drogami natury. Ale na pewno dziecko zostanie objęte od razu odpowiednią opieka.
Pozdrawiam