Jak szybko zadziała lek antybakteryjny na bakterie E.coli u kobiety w ciąży?

Witam. Jestem w 35 tyg ciąży i 3 tygodnie temu wykryto u mnie w posiewie z pochwy bakterie E.coli i dostałam antybiotyk wg antybiogramu ale w ogóle nie pomógł. Dostałam kolejny. Bardzo się boję czy zdążymy wyleczyć to do porodu a przede wszystkim boję się o zdrowie dziecka. Proszę o odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Leczenie według antybiogramu jest najlepsze jakie można zastosować. Proszę się nie martwić, w razie potrzeby ginekolog na pewno odpowiednio się panią zajmie, być może po prostu wcześniej położy na oddział.
Pozdrawiam