Wymaz z kanału szyjki macicy w ciąży

Witam, obecnie jestem w 38tc. kilka razy już w wymazie z kanału szyjki wychodziły mi bakterie escherichia coli dostawałam różne antybiotyki i po leczeniu znikały. 4 tygodnie temu znowu wyszły tylko tym razem esbl lekarz kazał mi powtórzyć badanie i w 2 wymazie nic nie wyszło niby zniknęły?Czy to możliwe? Miałam pobrany wymaz na GBS wynik ujemny czy w takim razie powinnam powtórzyć badanie pod względem e.coli tym bardziej, że mam rozwarcie na 2cm ? Czy mogę zarazić dziecko jeśli znów je mam?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proponuje konieczne udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Po bezpośrednim badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wymaz z kanału szyjki macicy

Wymaz z kanału szyjki macicy Wynik: ujemny Liczebności: + wzrost skąpy, ++ wzrost obfity, +++ wzrost bardzo obfity Z pobranego materiału po 48 godzinach: 1. Lactobacillus sp. [ + ] Z hodowli bulionowej: 2. j.w. Wyhodowano drobnoustroje Ocena preparatu bezpośredniego Ciałka ropne: Kom. nabłonkowe: Flora bakteryjna: dość liczne pojedyncze dość liczne formy cylindryczne Gram (+) Oto moje wyniki wykonywane w związku z planowanym za 5 dni badaniem HSG, proszę o interpretację i czy nie ma przeciwwskazań do tego badania?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam! W wykonanym wymazie stwierdzono dość liczne bakterie z rodzaju Lactobacillus oraz liczne ciałka ropne. Stwierdzona flora bakteryjna jest saprofityczna dla środowiska pochwy, czyli normalna. Stwierdzone ciałka ropne oznaczają leukocyty. Sam wynik badania nie sugeruje istotnych nieprawidłowości, gdyż nie wykryto czynników chorobotwórczych. W związku z tym sam wynik nie jest przeciwwskazaniem do badania. Jednakże by ocenić całość sytuacji i wykluczyć przeciwwskazania do badania, konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu odnośnie ewentualnych dolegliwości oraz badanie ginekologiczne, wówczas jednoznacznie będzie można zakwalifikować Panią do badania. Proponuję przedstawić wynik badania lekarzowi wykonującemu HSG przed badaniem. Jeśli występują dolegliwości sugerujące stan zapalny pochwy wówczas może być wskazane leczenie i odroczenie planowanego badania. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co znaczy ten wymaz z kanału szyjki macicy?

Proszę o interpretację wyników posiewu wymazu z kanału szyjki macicy. Co oznaczają liczne nabłonki? Wynik badania: Z badanego materiału w warunkach tlenowych nie wyhodowano drobnoustrojów chorobotwórczych. Preparat: - Nabłonki: liczne - Leukocyty: nieliczne - Lactobacillus spp.: nieliczne - Inna flora bakteryjna: nie znaleziono Flora fizjologiczna pochwy- nieliczne kolonie.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

wynik badania wskazuje, że nie ma Pani do czynienia z żadną infekcją – nie odnaleziono w badanym materiale patogenów, które mogłyby powodować stany zapalne pochwy. Potwierdza to skąpa obecność leukocytów. Obfita ilość nabłonka w materiale pobranym do badania biocenozy pochwy także nie powinna stanowić powodu do obaw – nabłonki to efekt złuszczania się pochwy, co jest naturalnym procesem.

Więcej informacji na temat badania czystości pochwy odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/ocena-stopnia-czystosci-pochwy.

Jednak niepokojąca może być skąpa ilość Lactobacillus spp., czyli bakterii kwasu mlekowego, które są drobnoustrojami dobroczynnymi, budującymi naturalną mikrobiotę pochwy. Ich rola jest nieoceniona, ponieważ stoją na straży zdrowia intymnego – gdy dochodzi do zaburzenia tej równowagi – co ma miejsce w Pani przypadku – wzrasta pH pochwy, a co za tym idzie – ryzyko infekcji intymnych.

Wynik badania proszę omówić z ginekologiem, który wykonał wymaz – być może zasugeruje konieczność zastosowania probiotyków ginekologicznych, by odbudować florę bakteryjną pochwy.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/flora-bakteryjna-miejsc-intymnych-a-infekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty