Wymaz z pochwy u 25-latki

Wymaz z pochwy - interpretacja wyników. Witam Odebrałam dzisiaj wynik wymazu: E. coli - wzrost średni Staphylococcus aureus - wzrost obfity Enterococcus faecium - wzrost średni. Chciałabym wiedzieć, czy to poważne zakażenia, czy pełne wyleczenie jest możliwe, czy zajmie długie miesiące? I ostatecznie, czy nie będzie to miało wpływu na przyszłą płodność? Proszę o poradę i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Infekcja powyższymi drobnoustrojami jak najbardziej wymaga leczenia. Wyleczenie jak najbardziej jest możliwa a terapia nie powinna trwać dłużej niż 2-3 tygodnie. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju - taka infekcja nie powinna mieć wpływu na przyszłą płodność.