Wymiana części w aparacie ortodontycznym

Witam, mam aparat stały samoligaturujący na góre i na dól już kilka miesiecy. Wczesniej mialam stały aparat zwykły(zamki z ligaturami). Jednakże ten aparat stał się uciązliwy ze wzgledu na wyk. zawód. Czy możliwa jest zmiana kilku zamków, tych najbardziej widocznych na samoligaturujące ALE porcalanowe(teraz mam metalowe). Nie chce wymieniac całego aparatu tylko tę część, która jest widoczna. Pytanie tylko, czy takie podmianki mogą mieć miejsce? pozdrawiam

Dzień dobry. Decyzję o zmianie zamków musi Pani podjąć razem ze swoim lekarzem. Nie wszystkie zamki dają się zastąpić innymi. Jednocześnie każde nowe naklejenie zamka, nawet, gdy się tylko oderwie, przedłuża leczenie. Tym bardziej wymiana kilku sztuk. Jeżeli jednak z ważnych powodów zawodowych czy prywatnych, konieczne jest przestawienie się na zamki porcelanowe, jestem przekonana, że Pani lekarz znajdzie jakieś zadowalające Panią rozwiązanie. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz