Wymioty a utrata potasu czy zaburzenia błędnika

Witam, Moja mama od dłuższego czasu ma częste wymioty, mdleje ma dreszcze- te prawdopodobnie od utraty potasu - czy wymioty powodować może zaburzenie błędnika?

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie odwodnienie może wpływać na funkcję błędnika. Wymioty powodują utratę potasu. Proszę koniecznie udać się z Mamą do lekarza. po badaniu będzie można ustalić odpowiednie postępowanie.