Wymioty i twardy brzuch u 3-letniego dziecka

Witam serdecznie odkąd mój 3-letni synek poszedł do przedszkola co pewien czas wymiotuje i tylko w nocy przy tym ma brzuszek jak kamień kilkakrotnie zdarzyło się ze towarzyszyla przy tym biegunka co może powodowac wymioty?

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z infekcją wirusową przewodu pokarmowego, bardzo często pojawiającą się w dużych skupiskach dzieci.