Wymioty, ból brzucha i podwyższona temperatura u dziecka

Mój 3 letni syn wymiotuje boli go brzuszek i ma podwyższoną temperaturę co mam robić?

Szanowna Pani,
Objawy, które krótko Pani opisuje mogą świadczyć o ostrej infekcji przewodu pokarmowego zwykle o etiologii wirusowej lub o zatruciu pokarmowym.
Należy wprowadzić dietę lekkostrawną, na początku opartą o płyny (dużo i czesto poić), podać środek p-gorączkowy i ewentualnie np herbatkę miętową.
To złagodzi dolegliwości. W razie utrzymywania się objawów trzeba pamiętac o możliwości zapalenia wyrostka robaczkowego a wtedy potrzebny będzie niestety lekarz.
Praktycznie rzecz kilka godzin uwaznie trzeba obserwować.
z powazaniem,
J.Zachwieja