Wymioty i ból brzucha u 4-latka

Dzień dobry moje pytanie to takie .DZIECKO MA 4 LATKA OD RANA WYMIOTUJĘ ,BOLI JE BRZUCH PO PRAWEJ STRONIE I Z TYŁU,MA STAN PODGORĄCZKOWY KUPKĘ ZROBIŁO Z TRUDEM CO TO MOŻE BYĆ DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Najpewniej jest to infekcja przewodu pokarmowego. Ważne aby dziecko dużo piło i/lub jadło aby się nie odwodnić.
Ból brzucha może być też związany min. z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego (rozpoznanie mniej prawdopodobne ze względu na brak gorączki). Jeżeli cokolwiek Państwa niepokoi polecam zgłosić się na Izbę Przyjęć szpitala z dyżurem chirurgicznym.