Gorączka, dreszcze a bolesność brzucha u 5-latka

pięcioletni syn zaczął dzisiaj skarżyć się na ból brzucha pokazywał, że cały brzuch go boli,pojawił się stan podgorączkowy 37 stopni.podałam nurofen forte po około godzinie gorączka ustała dziecko zaczęło się bawić, wcześniej było zmęczone i leżało. po 5 godzinach po podaniu nurofenu dziecko śpi ale spi niespokojnie temperatura niby jest normalna ale ma gęsią skórkę na rekach i mam wrażenie że ma dreszcze, nakryłam go mocniej i obserwuję. Nie wiem co powinnam dalej robić. co może być przyczyną.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do lekarza. Dziecko powinno zostać zbadane, co umożliwi zaplanowanie dalszego postępowania. Wśród potencjalnych przyczyn znajdują się: infekcje oddechowe, patologie przewodu pokarmowego, zapalenie wyrostka robaczkowego, itd.