Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i jednodniowe plamienie

Biorę tabletki dopiero pierwszy miesiąc. W 6 dniu przyjmowania tabletek zatrułam się i po 3 godzinach od zażycia zwymiotowałam. Niestety, nie przyjęłam ponownie tabletki, a następną przyjęłam o czasie. Nie współżyłam przez kolejne 7 dni, dopiero ósmego dnia, był to stosunek przerywany (wiem, że to nie metoda antykoncepcyjna). Pięć dni później miałam delikatne, lekko brązowe plamienie, które przeszło po jednym dniu. Od tego czasu lekkie, wodniste upławy. Nastraszono mnie, że takie plamienie może oznaczać implantację zapłodnionego jajeczka. Czy istnieje ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża w Pani przypadku jest mało prawdopodobna.
1. Wymioty po 3 godzinach zwykle nie powodują zmniejszenia wchłaniania tabletek, gdyż zdążyły one wcześniej opuścić żołądek.
2. Nawet gdyby tabletka została zwymiotowana, to po 7 dniach prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych, działanie ochronne jest pełne.

Być może plamienie związane jest z infekcją - proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem.