Wymioty u 6-letniego dziecka

Mój 6-cio letni syn od wczoraj ma wymioty, biegunkę i temperaturę 38,6 . Stosowałam smectę i orsalit ale to nic nie dało, bo nie może nic utrzymać w żołądku, który go dosyć mocno boli. Proszę o poradę. Kaśka

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Warto zgłosić się do lekarza celem badania aby ocenić czy nie dochodzi do odwodnienia. Jeśli nie, to leczenie objawowe wydaje się najwłaściwsze.