Wynik badania anatomopatologicznego

1. Co to jest nacieki zapalne złożone z małych limfocytów? Jak mam brać to pod uwagę przy rozpoznaniu ? 2. "Obecność utkania przytarczycy oraz drobne ogniska utkania chłonnego w tkance tłuszczowej" Jak mam to brać pod uwagę? Czy mógłby pan wytłumaczyć te 2 pojęcia/stwierdzenia z mojego badania anatomopatologicznego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Komórki limfocytów są typowe dla stanu zapalnego. Wynik numer dwa nie wskazuje na żadne nieprawidłowości, tylko prawidłowe struktury tkankowe. Wynik powinien zinterpretować lekarz, który zlecił wykonanie badania.