Wynik badania angio MR mózgu
Witam.Miałam robiony tydzień temu rezonans magnetyczny głowy.Wynik:W badaniu angio MR hipoplastyczna t.mózgu przednia prawa w odcinku A1.Wynik:Obraz mózgowia prawidłowy.Odmiana rozwojowa koła tętniczego Willisa.Co to znaczy?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Oznacza to, że sposób w jaki krew doprowadzana jest do Pani mózgu jest wariantem typowego rodzaju unaczynienia mózgu. W niektórych sytuacjach może to sprzyjać udarowi mózgu. W warunkach fizjologicznych nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji.