Wynik badania angio MR mózgu

Witam.Miałam robiony tydzień temu rezonans magnetyczny głowy.Wynik:W badaniu angio MR hipoplastyczna t.mózgu przednia prawa w odcinku A1.Wynik:Obraz mózgowia prawidłowy.Odmiana rozwojowa koła tętniczego Willisa.Co to znaczy?

Aleksander Ropielewski

Oznacza to, że sposób w jaki krew doprowadzana jest do Pani mózgu jest wariantem typowego rodzaju unaczynienia mózgu. W niektórych sytuacjach może to sprzyjać udarowi mózgu. W warunkach fizjologicznych nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji.