WYNIK BADANIA ANTY-HCV

Dzień dobry, jestem przerażona i strasznie się boję. Ostatnio wykonałam badania na Anty-HCV i nie wiem co myśleć o wynikach. Przeciwciała anty-hcv wynik: 0,02. Index: 0.00 do 0.80 negatywny, 0.80 do 0.99 wątpliwy, od 1.00 pozytywny. Czy to oznacza, że jestem chora na WZW typu C? Czy powinnam wykonać jeszcze inne, bardziej specjalistyczne badania? Jeżeli tak to jakie? A może wszystko jest w porządku i wyniki są dobre? Wizytę u mojego lekarza mam dopiero za kilka dni. Nie chcę jednak czekać tak długo na diagnozę. Dla mnie kilka dni to cała wieczność. Chciałabym wiedzieć już, od razu i się uspokoić. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania na obecność przeciwciał anty-HCV jest negatywny. Oznacza to, że nie można potwierdzić zakażenia. Jednak nie można go również z całą pewnością wykluczyć, ponieważ przeciwciała anty-HCV pojawiają się po pewnym czasie od momentu zakażenia.

Pozdrawiam serdecznie