Wynik badania beta-HCG, który wskazuje na 5. tydzień ciąży

Witam, zrobiłam badanie krwi B-HCG i wyszło mi, że Gonadotropina kosmówkowa 1549,0 mlU/ml. Wskazuje to na 5 tydzień ciąży... lecz współżyłam z Partnerem niecałe 5 tygodni temu po raz pierwszy... zdaje sobie sprawę, że hormon przyrasta każdego dnia ponad dwukrotnie do chyba 6/7 tygodnia. czy dobrze odczytuje wynik? Dodam, ze usg i konsultację mam już umówioną, lecz jest to moja 1wsza ciąża, dość niespodziewana, stąd pytanie i chęc posiadania wiedxy wcześniej. dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyrost o jakim Pani mówi jest umowny i uśredniony w wyniku prowadzonych badan co nie znaczy ze dla każdej kobiety będzie sie sprawdzał. Wynik jest w normie i wskazuje na wczesna ciąże, która powinna byc widoczna w badaniu USG przezpochwowego. Pozdrawiam