Wynik badania bHCG i brak widocznej ciąży w USG

Witam Wczoraj byłam u lekarza bo spóźnia mi się okres a 4 testy + Jajniki mnie bolą na zmianę raz prawy raz lewy. miesiączka była 13.7 dni płodne miałam ok 27.7 Lekarz powiedział że mam się nie cieszyć bo nie mógł znaleźć pęcherzyka stwierdził że może być ciąża pozamaciczna albo bardzo wczesna Zrobiłam 1X i wyszło 21430 Czy na USG mogło jeszcze nic nie wyjść? Czy tak jak on mówił że jeżeli będzie rosło w poniedziałek dalej stężenie mam być spokojna? Wizytę kolejną wyznaczył mi na 2go września.

Jeśli lekarz po badaniu miał wątpliwości, warto wykazać się cierpliwością, monitorować swój stan, ale starać się zachować spokój. Warto także zorganizować sobie grupę wsparcia wśród bliskich, którzy pomogą przetrwać ten trudny czas niepewności, wesprą, dodadzą energii.

Rozumiem, że to trudny okres dla Pani, ale niestety nie da się przyspieszyć pewnych spraw. Trzeba wykazać się cierpliwością i poczekać na kolejną wizytę, podczas której powinno już okazać się czy jest Pani w ciąży. Na bardzo wczesnym jej etapie może nie być widać pęcherzyka i wcale nie musi to oznaczać ciąży pozamacicznej. Dobrym znakiem jest rosnące beta HCG, które powinno podwajać swoją wartość w ciągu 48 h. Może Pani zatem zrobić badanie krwi i zobaczyć czy beta prawidłowo wzrasta.

Pozdrawiam serdecznie.