Wynik badania bHCG i zmieniony charakter miesiączki

03.04 zbliżenie. spodziewany okres 19.04 16.04 zjawienie sie okresu(nie był zbyt obfity) 22.04.- bhcg 0.2 23.04-inne laboratirium <0.1 KOlejny okres 10.05-za wcześnie. Krwawienie średnie. Zblizen już nie było od 3.04. Czy bhcg by wyszło? 19 dni po bylam u lekarza.endometrium 5mm. Pytam, bo zakresy są podane od 3 tygodnia ciązy, a ja byłam 19 i 20 dni dopiero od zbliżenia, badanie robione w 7 i 8 dc. Jeszcze ten orkes za wcześnie. Prosże powiedzieć czy to moze być ciąża. Czy juz byw yszlo?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Beta hCG byłoby podwyższone. Różne labolatoria stosują odmienne metody oznaczania tego hormonu stąd rozbieżność w zakresach referencyjnych. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę wykonać ponownie oznaczenie - do teraz upłynęło już wystarczająco dużo czasu. Prawdopodobnie jednak nie doszło do ciąży.