Wynik badania CT głowy dwufazowego

Witam milutko Jestem po kraniotomii skroniowo-czołowej i zaklipsowaniu tętniaka t. łączącej przedniej mózgu oraz po implantacji komorowo-otrzewnowej. Odebrałem dzisiaj wynik CT głowy dwufazowe. Ponieważ mam wizytę u neurochirurga dopiero 26-go października a w opisie badania jest… „ w podstawie lewego płata czołowego rozległy obszar malacyjny z wtórnym poszerzeniem rogu czołowego LKB. Mniejszy obszar malacyjny w górnej części płata czołowego prawego. Końcówka zastawki k-o w rzucie trzonu PKB.”

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obszar malacji w mózgu to obszar rozmiękania czyli pewnego rodzaju blizna w obrębie tkanki nerwowej, która powstała najpewniej na skutek przebytej operacji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurochirurgiem podczas najbliższej wizyty.