Wynik badania echa serca małego dziecka
Dzień dobry mam pytanie :kilka dni temu byłam na badaniu echa serca u mojego maleństwa ponieważ lekarz robiący usg zauważył coś niepokojącego.Iteraz na tym badaniu okazało się najgorsze .Połączenia komorowo-naczyniowe nieprawidłowe.Przełożenie naczyń tętniczych TGA.I to rozumię bo czytałam co to oznacza.Ale dalsza diagnoza jest nieco niezrozumiała.Aorta o średnicy 5mm odchodzi do przodu z prawej komory,tętnica odchodzi znad ubytku podnaczyniowego w przegrodzie międzykomorowej(śr.ok.3,5mm)

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania powinien być zinterpretowany przez specjalistę kardiologa. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty.