Wynik badania kolana a wskazania do artroskopii

co znaczy ten wynik? wiezadlo krzyzowe i poboczne zachowanej ciaglosci,nadciagniete wiez. rzepki przy przyczepie dalszym.horyzontalna plaszczyzna pekniecia rogu przedniego lakotki bocznej uszkodzenie I i II stopien slady plynu nadrzepkowego i miedzykrzyzowego. potrzebna jest artroskopia? przy chodzeniu czuje dyskomfort od poltora roku mam problemy czasem boli kluje czesto ucieka i cos cisnie mnie :/ po rehabilitacji decydowac sie na zabieg to konieczne??

Szanowna Pani,
Opisywany przez Panią problem rozwiązać można jedynie poprzez zabieg artroskopii. Warto wiedzieć, że badania MRI obarczone są błędami, wynikami fałszywie dodatnimi jak i ujemnymi. Ostateczne rozpoznanie stawiane jest przez operatora.
Pani stan kliniczny wskazuje, iż zabieg artroskopii jest w tym wypadku niezbędny.