Wynik badania kortyzolu i ACTH u 35-letniej kobiety

Kobieta 35lat, Łódź brałam steryd Metypred i Nasometin, po zakonczeniu leczenia z tygodnia na tydzien zle sie czulam wykonałam badanie kortyzolu i acth - Kortyzol 983nmol/l rano (171-536) ACTH 46,1 pg/ml (7,0-66,1) ,co z nich wynika??

Lek. Tomasz Budlewski

Nie napisała Pani kiedy dokonczyło się leczenie i co za za objawy. Zamiast oznaczać stężenia hormonów lepiej zrobić podstawowe badania: morfologia, kreatynina, elktrolity, glukoza, lipidogram czy nie doszło do pogorszenia tych parametrów w czasie kuracji (też nie wiem ile ona trwała i dlaczego brała Pani leki) bez podstawowcyh informacji nie jestem w stanie pomóc. Proszę udać się do lekarza.