Wynik badania kręgosłupa 34-latki

na poziomie L5/s1 widoczna jest centralnie - prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego wielkości 4mm która modeluje nerw rdzeniowyL5 PRZYKRĘGOSŁUPOWO po stronie prawej na tej wysokości stwierdza się zmiany pooperacyjne bliznowate które zniekształcają worek oponowy w obrębie zachyłka prawegobocznego obejmują nerw rdzeniowyL5 przestrzenie międzykręgowe L1/2iL5/S1 ZWĘŻONE z towarzyszącym zaostrzeniem krawędzi trzonów kręgłów na poziomie L1/2WIDOCZNE UWYPUKLENIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazane jest odniesienie wyniku badania do występujących dolegliwości. Proszę udać się do lekarza.