Wynik badania na boreliozę i zasinienie nogi

Mam wyniki badań na boreliozę IgG - 240, a IgM - 165,5. Proszę o interpretację, nie mam objawów neurologicznych. Wygląd prawej nogi odpowiada opisowi zanikowego zapalenia skóry, jest czerwono-sina lekko opuchnięta, najbardziej stopa. Z przodu zmiany sięgają pachwiny, z tyłu wchodzą na pośladek. Ponadto mam zmiany enzetopatyczne stawu kolanowego prawego. OB - 27. Zmiany skórne utrzymują się od 15 miesięcy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Andrzej

Wyniki badan wskazują na boreliozę. Przed podjęciem leczenia zwykle wykonuje się jeszcze testy potwierdzenia inną metodą labolatoryjną. Obraz kliniczny może również swiadczyc o boreliozie. Niewątpliwie konieczna jest konsultacja lekarza chorób zakaźnych i podjecie leczenia.
Pozdrawiam Ewa Rybicka