Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania na boreliozę i zasinienie nogi

Mam wyniki badań na boreliozę IgG - 240, a IgM - 165,5. Proszę o interpretację, nie mam objawów neurologicznych. Wygląd prawej nogi odpowiada opisowi zanikowego zapalenia skóry, jest czerwono-sina lekko opuchnięta, najbardziej stopa. Z przodu zmiany sięgają pachwiny, z tyłu wchodzą na pośladek. Ponadto mam zmiany enzetopatyczne stawu kolanowego prawego. OB - 27. Zmiany skórne utrzymują się od 15 miesięcy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Andrzej
MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Jak najszybciej należy włączyc leczenie-antybiotykoterapię. Proszę poszukać lekarza który panu pomoże.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0

Wyniki badan wskazują na boreliozę. Przed podjęciem leczenia zwykle wykonuje się jeszcze testy potwierdzenia inną metodą labolatoryjną. Obraz kliniczny może również swiadczyc o boreliozie. Niewątpliwie konieczna jest konsultacja lekarza chorób zakaźnych i podjecie leczenia.
Pozdrawiam Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy