Wynik badania obciążenia glukozą w 22 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 22 tygodniu ciąży i niedawno odebrałam wyniki badania obciążenia glukozą. Wyniki były następujące: na czczo - 84,6; po 60' - 80,9; po 120' - 128. Czy mogłabym prosić o interpretacje tych wyników? Czy jest to norma, czy może powinnam przejść na dietę cukrzycową? Dodam jeszcze, że badanie zostało wykonane dość późno ponieważ pobudkę miałam ok godziny 5.40, pobranie krwi ok 9.30, podanie glukozy ok 11 i nie wykonywałam żadnej aktywności fizycznej. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Właściwym "oknem diagnostycznym" dla badania w kierunku cukrzycy ciężarnych jest okres między 24. a 28. tygodniem ciąży. Nie wiem dlaczego test tolerancji glukozy miała Pani wykonywany wcześniej. Wyniki są prawidłowe ale okoliczności badania nie spełniają warunków wykonania testu. To trochę utrudnia właściwą interpretację. O dalszym postępowaniu powinien zdecydować lekarz prowadzący ciążę.