Wynik badania pęcherzyka żółciowego makroskopowy i mikroskopowy

Bardzo proszę o interpretację wyników badań: Przewlekle zaostrzone zapalenie pęcherzyka żółciowego. W nabłonku gruczołowym ogniskowo stwierdza się zmiany reaktywne. Zmieniony zapalnie pęcherzyk żółciowy, długość 12 cm, średnica 4 cm, wypełniony złogami i śluzem. Charakter zmiany: pierwotna. Czy to jest nowotwór? Dodam, że mama podczas USG miała jakiś naciek. Pozdrawiam

Ten wynik badania pęcherzyka żółciowego makroskopowy i mikroskopowy nie wskazuje absolutnie na nowotwór. To przewlekły stan zapalny z bardzo silnym zaostrzeniem tego stanu spowodowany kamicą pęcherzyka żółciowego. Zmiany reaktywne świadczą o stanie zapalnym gruczołów pęcherzykowych występujące na skutek drażnienia przez złogi (kamienie). Charakter zmiany pierwotny mówi o stanie zapalnym, a nie nowotworze.