Wynik badania piersi i rozpoznanie ICD 10

Witam na skierowaniu jest rozpoznanie ICD 10 d 48.6 a w uwagach jest napisane: w PCI cellulae suspectae lewy sutek. wynik MammografiI. Obie piersi o utkaniu gruczołowym. w piersi lewej na granicy KZ zmiana o wymiarze LD ok. 12 mm bez ewidentnych radiologicznych cech złośliwości/FA? - do oceny komplementarnej w badaniu mikroskopowym poza tym piersi radiologicznych cech złośliwości. W obrębie obu pach objętych badaniem nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jakie jest pytanie? Na podstawie informacji zawartych w skierowaniu najbradziej prawdopodobnym krokiem jest dalsza diagnostyka - wykonanie biopsji, która da ostateczną odpowiedź odnośnie zmian zaobserwowanych w mammografii.