Wynik badania poziomu bHCG i testu ciążowego

Seks odbył się 22.07.2014r.Był z prezerwatywą.Po 13 dniach po stosunku wykonałam test b-hcg i wynik wynosi 0,1 oraz dzisiaj wykonałam test ciążowy płytkowy ,który również był negatywny. Czy oba testy po upływie 2 tygodni są w pełni wiaryrodne? Dodam,że pani w laboratorium powiedziała mi ,że wykonałam test b.wcześnie i b-hcg może wzrośnać.W związku z tym czy jest możliwe aby w ciągu kilku tygodni z wyniku 0,1 wzrosto gwałtownie jego poziom tak aby wykazał ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wykonane badania, tj. badanie krwi oraz test ciążowy są jak najbardziej wiarygodne. Nie ma powodów do niepokoju.