Wynik badania poziomu testosteronu oraz przewlekłe zmęczenie, brak energii i problemy z koncentracją

Czy winniki testosteronu są prawidłowe. Całkowity 334,70 ng/ml przy zakresie lab. (249,00-836,00) oraz wolny 20,30 pg/ml przy zakr. lab. (4,50-42,00). Dodam, że od 1,5 roku czuję ciągłe zmęczenie, brak energii,mam problemy z koncentracją. Występuje także problem z szybko zanikającą erekcją. Natomiast w optymalnych warunkach jestem zmuszony przerwać stosunek z powodu tętniącego bólu głowy i szybkiego bicia serca. Mam 35 lat.

Zgłaszane dolegliwości wymagają wnikliwej diagnostyki.
Zacząć powinno się od lekarza internisty.
Potrzebne jest zbadanie całego profilu hormonalnego, a nie tylko testosteronu.
Dopiero po wykluczeniu spraw somatycznych (cielesnych) i ew. psychicznych (depresja?) - celowa będzie ewentualna wizyta u lekarza seksuologa.
W Katowicach jest Poradnia Julia (dr seksuolog i psychiatra) lub dr A.Sipiński (seksuolog i ginekolog).
Przypuszczam, że lekarz internista zaleci stosowne badania diagnostyczne,
Proszę nie próbować zażywania czegokolwiek na własną rękę, aby nie zrobić sobie krzywdy.
Konieczna diagnostyka lekarska.
Pozdrawiam i życzę szybkiego uporania się z trapiącymi problemami.
JW, www.seksuolog.org.pl