Wynik badania przysadki a ryzyko mikrogruczolaka

Przysadka m pr. wiel.kosci ,nieco uwypuklony górny zarys przedniego płata po stronie pr.Po stronie l.w T2 obszar nieco niższego sygnału sr 4,5mm wykazujący nieco słabsze wzmocnienie kontr. Podobny obszar po stronie pr śr 3,7mm. Obraz niejednoznaczny, może odpowiadać mikrogruczolakowi-do kontroli MR za kilka msc.Lejek nieposzerzony, ustawiony pośrodkowo.Obraz struktur nadsiodłowych prawidłowy.To znaczy, że mam 2 guzy czy 1? Jakie jeszcze hormony mam zbadać,ile trwa leczenie jaka szansa na ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest ustalenie dokladnej następnej kontroli i w miedzy czasie wykonanie badan hormonalnych. prosze koniecznie zglosic sie dolekarza endokrynologa.